חיפוש
מבצע

מה עובר על העור שלנו בעונת המעבר

עונות המעבר, באביב ובסתיו ,מתאפיינות בשינויים קיצוניים של מזג האוויר, אך הן מביאות איתן גם תחושה של שינוי אישי והתחדשות.

השינויים בעונות המעבר:

עונות המעבר, באביב ובסתיו ,מתאפיינות בשינויים קיצוניים של מזג האוויר, אך הן מביאות איתן גם תחושה של שינוי אישי והתחדשות.
על פי הרפואה הסינית ושיטות ריפוי עתיקות נוספות, בתקופות אלו שבהן הכבד עובר הליך שינוי והתחדשות, זו תקופה מצוינת לבצע הליך ניקוי פנימי הקרוי ניקוי כבד. פעילות הכבד באה לידי ביטוי במראה העור והעיניים. תקופות המעבר, על שינויי מזג האוויר, היובש, הלחות, החמסין והגשם הראשון משפיעים, ולא לטובה, על תפקוד ומראה העור שלנו- בפנים, בגוף ובקרקפת. העור נוטה ליובש, לפצעונים ולמראה חסר ברק. זה הזמן לפצות את העור על פגעי מזג האוויר, הסטרס, התזונה הלקויה והשימוש הבלתי פוסק בחומרים כימיים קשים כמוS.L.S , פראבנים וחומרים נוספים המופקים למעשה מתוצרי לוואי של תעשיית הנפט בהם אנו "מטפחות" את עור הפנים והשיער.

איך לשפר את מראה העור והשיער:
עונת המעבר היא תקופה נהדרת לעשות שינוי, לכבד את הגוף מבפנים ומבחוץ, להשגיח על איכות המזון ועל איכות וניקיון החומרים איתם אנו מזינות את עור הגוף. זה הזמן לבדוק את רשימת המרכיבים והחומרים מהם עשוי תכשיר הטיפוח שלנו ולהקפיד להשתמש רק באלו הנטולים לחלוטין מפראבנים (משמרים סינטטיים) ללא תוספי ריח וצבע מלאכותיים, ללאS.L.S. שהינו חומר המוגדר כחומר סרטני, ומשמש כמרכיב עיקרי בתכשירי השיער הנפוצים.
זה הזמן לבדוק מה מכילים תכשירי הקוסמטיקה השמפו ,המרכך וקרם הגוף שלנו מהסיבה הפשוטה- כל מה שאנו מורחות על העור, חודר בסופו של דבר, בכמויות קטנות ולאורך זמן, פנימה לתוך מערכות הגוף הפנימיות.

לקריאה נוספת על הפראבנים והנזק שהם גורמים לגופינו לחצי כאן>>> 

כחלק מתהליך השינוי הכללי, כדאי לחפש מוצרי טיפוח המכילים חומרים אורגניים המורכבים מצמחי מרפא ומשמנים אתריים. חברות קוסמטיקה רבות מתהדרות בכותרת "טבעי" או "אורגני" ללא בסיס וללא הבנה אמיתית לחשיבות שיש לשימוש בחומרים טבעיים. חברות מועטות מקפידות להשתמש אך ורק בחומרים טבעיים ומקפידות לעבור מבחנים המוכיחים זאת, שבסופם אנו נבדוק ונראה חותמת של ארגונים בינלאומיים המאשרים זאת. אחת מהחברות האלו הינה נילס יארד רמדיס, אשר החזון שלה הוא קוסמטיקה טבעית ואורגנית ורק לאחרונה החלה למכור את מוצריה בישראל. הנה כמה המלצות למוצרי נילס יארד רמדיס, המתאימים לעונת המעבר:

תחליב גוף מועשר בקלנדולה ושיבולת שועל: הקלנדולה הידוע בשמו ציפורני החתול הינו צמח מרפא עתיק, המשמש מזה אלפי שנים כצמח לריפוי פגעי עור שונים, פצעים וצלקות, ואף להגנה על עור התינוק. התחליב יסייע לכל תופעות היובש הקשות המלוות את עונת המעבר, ומתאים גם לחולי סבוריאה, אטופיק דרמטיטיס, אקזמה ופסוריאזיס, הסובלים מהתפרצויות קשות בעונת המעבר. את הקרם ניתן למרוח בכל גיל, על עור הגוף, ואפילו על עור הפנים במצבים של סבוריאה.


שמן עיסוי גרניום אורנג´: דרך נפלאה נוספת לפנק את עור הגוף ולהכינו לקראת החורף, וליובש שעונה זו תגרום לגוף, היא טבילה באמבט מועשר בתרכובת שמנים אתריים של גרניום ותפוז. תרכובת זו מצננת, מרגיעה ומביאה את הגוף למצב של רוגע ואיזון. למי שאינו חובב אמבטיות ניתן למרוח את עור הגוף אחת לשבוע, בעיקר באזורים הנוטים ליובש.

קרם פראנקינסנס הידראיטינג (קרם לחות לבונה): לאחר ניקוי יש למרוח את הפנים בקרם זה, אשר זכה בפרס הסאנדיי טיימס כקרם הטבעי הטוב ביותר.  הקרם מבוסס על צמח הלבונה, אשר שימש לאורך אלפי שנים כסוד משמר הנעורים במצרים העתיקה. הצמח הינו בעל תכונות ריפוי וחיטוי אדירות, ובימינו משמש כמרכיב אנטי אייגינג יעיל שהוכח מחקרית. הקרם ישמור על רכות העור ורעננותו למשך 12 שעות.

מסיכה טיפולית לשיער מועשרת בתמצית רוזמרין ואצטורבל: הנפגע העיקרי משינויי מזג האוויר, הוא השיער. זה זמן נהדר לפנק, לשמן ולהפסיק לחשוף אותו  למתקפה כימית כמעט יומיומית. שימוש של פעם עד פעמיים בשבוע במסיכה טיפולית לשיער, על בסיס שמן קוקוס ושמנים אתריים נוספים, יחיה את עור הקרקפת והשיער ויעניק עומק וברק לאורך זמן.

לסיכום, בואו ננצל את שינויי מזג האוויר לשינוי תפיסתי עמוק ביחס שלנו לגוף ולנפש, לעור הגוף, לתזונה ולחשיפה לתכשירים מזיקים.


שנה טובה לכולנו.Blacknet.co.il - בניית אתרים