חיפוש

נילס יארד רמדיס - קוסמטיקה טבעית ללא פראבן

פראבן הינו חומר משמר הפופולרי מאד בתעשיית הקוסמטיקה והטיפוח

פראבן הינו חומר משמר הפופולרי מאד בתעשיית הקוסמטיקה והטיפוח והוא מופיע במוצרים בצורת בוטיל פראבן, אתיל פראבן, איזופרופיל פראבן, מתיל פראבן או פרופיל פראבן. כמעט בכל מוצר קוסמטיקה או ניקיון נמצא נוכחות של פראבן מסוג אחד או יותר, אשר נכנס אל גופינו דרך העור או הפה. בשנים האחרונות נערכו מחקרים אשר תהו לגבי הקשר שבין שימוש בפראבנים לבין ייצור עודף של אסטרוגן, הנוכחות שלהם בגידולי סרטן השד והקשר בינם לבין עלייה בתופעות אלרגיות אצל ילדים.

על אף שאף מחקר לא הראה קשר ישיר בין הפראבנים לבין תופעות אלו, ישנן מדינות, כמו דנמרק בשנת 2010, אשר אסרה על השימוש בפראבן במוצרים לילדים מתחת לגיל שלוש. גם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) והועדה המדעית של האיחוד האירופאי (SCCS) מבצעות בימים אלו מחקרים כדי לבדוק את השפעת השימוש בפראבנים על בריאות המשתמשים.

למרות החשדות האלו, רוב חברות הקוסמטיקה בחרו להתעלם מהממצאים וממשיכות להשתמש בפראבן מסוג אחד או יותר ב- 90% ממוצרי הקוסמטיקה שלהן, כאשר הן ממשיכות לטעון כי החומר בטוח לשימוש וכי הוא מוצר "טבעי". הן שוכחות לציין כי מדובר בחומר זול, המופק באופן סינטטי וכי אין לו שום השפעה חיובית על עורך.

זאת ועוד, ממחקר שערכה הרשות להגנת הצרכן בדנמרק השנה, התברר כי לפחות 30 מחברות הקוסמטיקה המובילות בעולם כגון לו´ריאל, לנקום, מייבילין, איב סאן לורן, רבלון בודי שופ ועוד, אינן מוכנות להתחייב על הפסקת השימוש בפראבנים במוצרים שלהם בדנמרק.

חברת נילס יארדס רמדיס, מייצרת כבר שנים מוצרי קוסמטיקה טבעית ואורגנית ונמנעת לחלוטין משימוש בחומרי פראבן. במקום זאת, אנו משתמשים במרכיבים טבעיים בעלי תכונות משמרות, כמו למשל תמציות ורדים או פרופוליס. אנו מאמינים כי אין להשתמש בחומרים כמו פראבנים אם ההשפעה שלהם על בריאותך מעלה חשדות של ממש. בחלק מהמוצרים, על מנת להבטיח חיי מדף סבירים, אנחנו משתמשים בכמויות קטנות של חומרים משמרים אשר נבדקו ונמצאו בטוחים לשימוש ומתכלים בסביבה. אנו ממליצים לך לבדוק את רשימת המרכיבים בכל מוצר לפני השימוש בו.


מאמרים קשורים
Blacknet.co.il - בניית אתרים